Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант  +  Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Ресвератрол
 • Ресвератрол

Ресвератрол

780 ден.920 ден.
Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-012
Достапност: На залиха
Количина:

Ресвератрол е додаток во исхраната наменет за физички активни луѓе, базиран на естракт од корен на Јапонски јазол Fllopia japonica, стандардизиран со минимум 25% на транс-ресвератрол.


Ресвератрол е вид на полифенол (природни супстанци богати со микроелементи, кои можат да се најдат во растенијата ) природно присутни во грозјето, бобинки (како брусница, боровинки и капини), лешници, ф'стаци и какао. Кората и семето на црвеното грозје се најпознатите извори на ресвератрол, што доведува до значителни концентрации на ова соединение во црвеното вино. Ресвератролот е моќен антиоксиданс. Антиоксиданците ги неутрализираат слободните радикали, за кои се смета дека предизвикуваат предвремено стареење.


Главните придобивки од ресвератролот се:

 • антиоксидантна улога
 • го штити срцето и кардиоваскуларниот систем
 • може да го регулира нивото на маснотии во крвта
 • антиинфламаторна улога
 • може да го поддржи когнитивното здравје и здравјето на мозокот
 • може да го стимулира мускулниот развој
 • го регулира нивото на шеќер во крвта
  Активни компоненти во: 1 таблета
  Естракт од корен од Јапонски јазол Fallopia japonica 250 mg
  од кои транс-ресвератрол 62,5 mg

Пакување: 60 таблети

Препорачана доза: 1 таблета дневно, со чаша вода

Количина во едно пакување: за 60 дена


Состав: полнитети: микрокристалин целулоза, естракт од корен од Јапонски јазол Fllopia japonica,  регулатори на киселост: калциум карбонат, скроб, средство против згрудчување: магнезиум соли на маснии киселини, силикон диоксид.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: ресвератрол
Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Ресвератрол Ресвератрол е додаток во исхраната наменет за физички активни луѓе, базиран на естракт од корен на Јапонски јазол Fllopia japonica, стандардизиран со минимум 25% на транс-ресвератрол. Ресвератрол е вид на полифенол (природни супстанци богати со микроелементи, кои можат да се најдат во растенијата ) природно присутни во грозјето, бобинки (како брусница, боровинки и капини), лешници, ф'стаци и .. Category: Product #: SFD-012 Regular price: 780 ден. 920
780
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

 • +389 2 55 129 66
 • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS