Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант    +    Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Цинк
  • Цинк

Цинк

460 ден.510 ден.
Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-005
Достапност: На залиха
Количина:

Цинкот е елемент кој се вбројува меѓу основните микроелементи кои мора да се обезбедат во исхраната. Учествува во многу промени и биохемиски процеси во човечкото тело. Тој е неопходен минерал и е вклучен во повеќето метаболички процеси во организмот. Како и другите минерали, така и цинкот треба да се конзумира редовно преку исхраната или како додаток. Тој игра многу важна улога во одржувањето на киселинско-базната рамнотежа.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Цинк, Zinc, Zn
Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Цинк .. Category: Product #: SFD-005 Regular price: 460 ден. 510
460
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS