Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант  +  Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Куркума
 • Куркума

Куркума

620 ден.
Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-011
Достапност: На залиха
Количина:

КУРКУМА (Куркума лонга) е зачин од Југоисточна Азија, припаѓа на семејството ѓумбир. Благодарение на присуството на куркумин, куркумата има антиоксидативно дејство, ги неутрализира слободните радикали и го забрзува стареењето на телото. Помага да се одржат здрави зглобови и ја поддржува нивната флексибилност.


Овој супер додаток во исхраната содржи антифунгални, антибактериски, антивирусни, антимутагени, антиканцерогени и антиинфламаторни својства.

Куркумата е полна со есенцијални хранливи состојки како витамин Ц, Е и К, протеини, ниацин, диетални влакна и минерали како калциум, магнезиум, железо, бакар и цинк.

 • Помага против воспаленија
 • Содржи моќни антиоксиданти кои помагаат да се спречи рак
 • Го олеснува варењето на храната
 • Помага при настинки и вируси
 • Помага за здрава кожа и убав тен

Нутритивни вредности

Активни компоненти во: 1 таблета
Естракт од куркума Curcuma longa 1000 mg

Пакување: 90 таблети

Препорачана доза: 1 таблета дневно, со чаша вода

Количина во едно пакување: за 90 дена


Ссостав: Естракт од куркума, Curcuma longa, полнитетни: микрокристалин целулоза, регулатори на киселост: калциум фосфат, скроб, средство против згрудчување: магнезиум соли на масни киселини, силикон диоксид.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Куркума КУРКУМА (Куркума лонга) е зачин од Југоисточна Азија, припаѓа на семејството ѓумбир. Благодарение на присуството на куркумин, куркумата има антиоксидативно дејство, ги неутрализира слободните радикали и го забрзува стареењето на телото. Помага да се одржат здрави зглобови и ја поддржува нивната флексибилност. Овој супер додаток во исхраната содржи антифунгални, антибактериски, антивирусни, .. Category: Product #: SFD-011 Regular price: 620 ден. 620
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

 • +389 2 55 129 66
 • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS