Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант  +  Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Жен шен и гуарана
 • Жен шен и гуарана

Жен шен и гуарана

640 ден.
Шифра на производ: SFD-015
Достапност: На залиха
Количина:

Жен шен и гуарана е додаток во исхраната наменет за физички активни луѓе. Содржи естракт од гуарана, како и естракт од сибирски жен шен.Придобивките од жен шен се познати илјадници години. Најчесто се користи за подобрување на виталноста и долговечноста. Ја подобрува концентрацијата и памтењето, како и зголемувањето на менталната и физичката способност и издржливост. Поволно делува и при депресија, анксиозност и синдром на хроничен замор.


Го намалува нивото на стрес кај мажи и жени, правејќи ги способни да се справат со поголемо ниво на физички и емоционален стрес.

 • Го подобрува расположението и го намалува стресот
 • Го зголемува имунитетот, се бори против бактерии и вируси
 • Го подобрува помтењето и концентрацијата
 • Помага во намалување на телесната тежина
 • Ја зголемува енергијата
 • Ја подобрува работата на белите дробови кај пушачи
 • Делува антиканцерогено, го запира растот на туморите
 • Ја зголемува плодноста
    Активни компоненти во:        1 таблета
    Естракт од гуарана Paullina cupana        200 mg
                                           од кои кофеин         20 mg
     Естракт од сибирски женшен Eleutherococcus senticosus        150 mg

Пакување: 90 таблети

Препорачана дневна доза: 1 таблета

Порции во едно пакување: за 90 дена


Состав: полнитети: микрокристанин целулоза, естракт од гуарана Paullinia cupana, естракт од сибирски жен шен Eleutherococcus senticosus, скроб, средства против згрудчување: магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
Жен шен и гуарана Жен шен и гуарана е додаток во исхраната наменет за физички активни луѓе. Содржи естракт од гуарана, како и естракт од сибирски жен шен. Придобивките од жен шен се познати илјадници години. Најчесто се користи за подобрување на виталноста и долговечноста. Ја подобрува концентрацијата и памтењето, како и зголемувањето на менталната и физичката способност и издржливост. Поволно делува и при д.. Category: Product #: SFD-015 Regular price: 640 ден. 640
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

 • +389 2 55 129 66
 • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS