Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант    +    Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Берберина
  • Берберина

Берберина

550 ден.
Шифра на производ: SFD-016
Достапност: На залиха
Количина:

Берберина е додаток во исхраната кој содржи естракт од корен од Berberis aristata, стандардизиран со 2% берберин и спаѓа во групата алкалоиди.


Берберината благодарение на содржината на естракт од берберис, позитивно влијае на одржувањето на здрав црн дроб, а исто така придонесува за одржување на правилното ниво на холестерол и соодветното ниво на триглицериди во плазмата. Дополнително, берберисот помага да се контролира соодветното ниво на гликоза во крвта. Исто така помага во одржување на здрава кожа, а треба да се напомене и дека го подобрува здравјето на репродуктивните и уринарните органи.


 

Активни компоненти во:

        1 таблета

Естракт од Индиски бобинки Berberis aristata

                                                од кои берберина

       500 mg

        10 mg

 


Пакување: 90 таблети

Препорачана дневна доза: 1 таблета на ден

Количина во пакување: за 90 дена


Состав: естракт од коренот на бобинки  Berberis aristata, полнитети: микрокристалин целулоза, скроб, средство против згрудчување: калциум фосфат, силикон диоксид, магнезиумови соли на масни киселини

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
Берберина Берберина е додаток во исхраната кој содржи естракт од корен од Berberis aristata, стандардизиран со 2% берберин и спаѓа во групата алкалоиди. Берберината благодарение на содржината на естракт од берберис, позитивно влијае на одржувањето на здрав црн дроб, а исто така придонесува за одржување на правилното ниво на холестерол и соодветното ниво на триглицериди во плазмата. Дополнително, бербер.. Category: Product #: SFD-016 Regular price: 550 ден. 550
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS