Мелатонин
  • Мелатонин

Мелатонин

580 ден.
Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-003
Достапност: На залиха
Количина:

  МЕЛАТОНИН, познат како „хормон на спиењето“, главно се произведува ноќе. Го регулира правилниот ритам на будност и сон. Телото произведува мелатонин за време на темница (да се подготви за спиење), додека пак се спречува неговото производство за време на светлина. Нивото на мелатонин се намалува со возраста, па затоа треба да се надополни неговото ниво за да се одржи правилното функционирање на телото, воедно да се подобри и спиењето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
Омега 3
570 ден.
570 ден.
Цинк
510 ден.
510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
Спирулина
510 ден.
510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Мелатонин .. Category: Product #: SFD-003 Regular price: 580 ден. 580
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS