Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант  +  Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Таурин
 • Таурин

Таурин

685 ден.
Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-013
Достапност: Нема на залиха
Количина:

Таурин - тауринска поддршка на телото е производ составен од амино-киселина таурин со додаток на витамин Ц. Витаминот Ц помага да се намали заморот и исцрпеноста


Таурин е амино-киселина, состојка која е потребна во градбата на протеини. таурин се наоѓа во големи количини во мозокот, мрежницата, срцето и крвните клетки наречени тромбоцити.

Придобивки од оваа амино-киселина:

 • Ја зголемува синтезата на протеини и има анти-катаболен ефект
 • Помага во градбата на мускулното ткиво
 • Предизвикува мускулите да работат понапорно, подолго време
 • Ја зголемува способноста на мускулната издржливост
 • Ги штити мускулите од оштетување на клетките и оксидативен стрес
 • Го зголемува согорувањето на мастите за време на вежбање

Активни компоненти во:             3g порција
таурин               2970 mg
витамин ц            30 mg (*37,5%)

Пакување: 500g

Препорачана доза: една порција дневно - 3g од производот растворено во 200ml вида или сок. Деновите во кои тренирате: една порција пред тренинг. Деновите кога не тренирате: една порција наутро, на празен стомак.

Количина во едно пакување: 166 порции


Состав: таурин, витамин Ц (л-аскорбинска киселина)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Таурин Таурин - тауринска поддршка на телото е производ составен од амино-киселина таурин со додаток на витамин Ц. Витаминот Ц помага да се намали заморот и исцрпеноста Таурин е амино-киселина, состојка која е потребна во градбата на протеини. таурин се наоѓа во големи количини во мозокот, мрежницата, срцето и крвните клетки наречени тромбоцити. Придобивки од оваа амино-киселина: Ја зголему.. Category: Product #: SFD-013 Regular price: 685 ден. 685
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

 • +389 2 55 129 66
 • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS