Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант    +    Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Протеин
  • Протеин

Протеин

1.350 ден.1.690 ден.
Шифра на производ: SFD-018
Достапност: На залиха
Количина:

Протеинот е додаток во исхраната, со засладувач, кој е високо протеинска хранлива состојка која се состои од чист протеин од сурутка-концентрат, без додавање на други помалку вредни протеини.

Протеинот помага да се одржи мускулната маса и придонесува за нејзино зголемување.


Нутритивни вредности во:               

100г порција

30г

(1порција протеин)

90г

(3 порции протеин)

Енергетска вредност

1703kJ/403kcal

1737kJ/411kcal6

511kJ/121kcal

521kJ/123kcal6

1536KJ/363kcal

1566Kj/370kcal6

Масти

Од кои заситени масни киселини

6,6g, 6,8g2,6,9g3

 

3,6g, 3,7g2, 3,8g3

2g, 2g2, 2,1g3

 

1,1g,1,1g2,1,1g3

5,9g, 6,1g2, 6,2g3

 

3,2g, 3,3g2,3,4g3
Јаглехидрати 16g, 15g2,3,18g6 4,7g, 4,5g2,3,5,3g6 14,4g,13,5g2,3,16,2g6
Од кои шеќери 6,4g,8g2,8,5g3,6,5g6 1,9g,2,4g2,2,5g3,1,9g6 5,8g,7,2g2,7,7g3,5,9g6
Протеин 70g 21g 63g
Сол <0,3g, 0,9g4 <0,1g, 0,3g4 <0,3g, 0,8g4
Whey протеин концентрат 87,5g 26,2g 78,8g
малтодекстрин 10,5g,7,6g2,6,8g3,12,5g6 3,1g,2,3g2,2g3,3,7g6 9,5g,6,8g2,6,1g3,11,3g6

Пакување: 908 г

Начин на употреба: од 1 до 3 дози на ден. Една порција е 30 г од производот со 250 мл вода или млеко. Препорачано да се конзумира во текот на денот помеѓу оброци.

Порции во едно пакување: 30


Состав: 87,5 whey протеин коцентрат (од млеко),  10,5%(1),  7,6%(2),  6,8%(3),  12,5%(6) малтодекстрин, стабилизатор Е414(*), содиум хлорид(4), регулатор на киселост: јаболкова киселина(5), ароматизирање на чоколадо (сахароза, намалени масти какао, декстроза, сол, емулгатор: соја лецитин)(2,3), емулгатор: соја/сончогледов лецитин, ароматизирање(*), засладувач:  сукралоза(*). Производот може да содржи јаткасти плодови, соја  и протеин од јајца.

(1)-за вкус без темно чоколадо, (2)- за вкус со темно чоколадо, (3)- за вкус на двојно чоколадо, (4)-солен вкус, (5)-за овошни вкусови, (6)- за неутрален природен вкус.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
Протеин Протеинот е додаток во исхраната, со засладувач, кој е високо протеинска хранлива состојка која се состои од чист протеин од сурутка-концентрат, без додавање на други помалку вредни протеини. Протеинот помага да се одржи мускулната маса и придонесува за нејзино зголемување. Нутритивни вредности во:                100г порција 30г (1порција протеин) .. Category: Product #: SFD-018 Regular price: 1.350 ден. 1.690
1.350
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS