Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант    +    Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Креатин
  • Креатин

Креатин

1.350 ден.1.790 ден.
Шифра на производ: SFD-019
Достапност: На залиха
Количина:

Креатин мускул макс содржи креатин монохидрат, збогатен со таурин. Креатинот ја зголемува физичката кондиција во случај на кратки, многу интензивни, последователни вежби. Придобивки се забележуваат со дневен внес на 6г од креатинот.

Креатин монохидрат е еден од побезбедните и поефикасни суплементи на пазарот, токму поради тоа што на него се направени многу студии за да се потврдат неговите ефекти. Креатин монохидрат е најдобриот избор за луѓе кои првпат го користат овој тип на додаток.

Креатинот се јавува природно во храната, особено говедското месо. За жал, овие количини се премногу мали за да се искористи целосниот потенцијал на креатинот. Креатин мускул макс може успешно да се користи во периодот на градење маса, сила и издржливост.


 

Нутритивни вредности во:              6г / 1порција
Креатин монохидрат               5400 мг
Од кој креатин               4752 мг
таурин                600 мг

 

 Состав: 90% креатин монохидрат, 10% таурин.

 


Пакување: 500 г

Начин на употреба: 6г креатин  растворен со 375мл вода. Денови кога тренирате: 1 доза пред тренинг. Денови кога не тренирате: 1 доза наутро, на празен стомак. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Порции во едно пакување: 83

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
Креатин Креатин мускул макс содржи креатин монохидрат, збогатен со таурин. Креатинот ја зголемува физичката кондиција во случај на кратки, многу интензивни, последователни вежби. Придобивки се забележуваат со дневен внес на 6г од креатинот. Креатин монохидрат е еден од побезбедните и поефикасни суплементи на пазарот, токму поради тоа што на него се направени многу студии за да се потврдат неговите ефек.. Category: Product #: SFD-019 Regular price: 1.350 ден. 1.790
1.350
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS