Најново
-20%
Сезонска заштита
1.432 ден.1.790 ден.
1.432 ден.1.790 ден.
-29%
Исотоник + CLA Forte
1.200 ден.1.680 ден.
1.200 ден.1.680 ден.
-20%
Креатин + Протеин
2.800 ден.3.480 ден.
2.800 ден.3.480 ден.
-21%
Изотоник + Амино комплекс
1.800 ден.2.270 ден.
1.800 ден.2.270 ден.
-20%
BCAA 2:1:1 инстант    +    Л-глутамин
2.000 ден.2.510 ден.
2.000 ден.2.510 ден.
Изотоник
  • Изотоник

Изотоник

624 ден.780 ден.

20 или повеќе 650 ден.

Производител: SFD
Шифра на производ: SFD-014
Достапност: На залиха
Количина:

 


ИЗОТОНИК Додаток во исхраната во прав за приготвување пијалак. Содржи комплекс на витамини и минерали, како и естракт од гуарана. Калциум, биотин, тиамин, рибофлавин и битамин Б12 придонесуваат за одржување на правилен метаболизам. магнезиумот, ниацинот, фолната киселина, пантотенската киселина и витаминот Б6 помагаат да се намали чуството на замор и исцрпеност, додека калиумот помага во правилно функционирање на нервниот систем и на мускулите.

Неговата главна задача е брзо да ја наполни загубата на течности и електролити во организмот. Во исто време, тој обезбедува енергија и содржи состојки кои можат да бидат корисни за време на интензивни тренинзи или како добро средство за закрепнување по физички напор. Изотоникот содржи гликоза - што е особено важно да се внесува при изведување на напорен тренинг. Витамините и минералите кои ги содржи се приспособени да ги надополнат недостатоците изгубени при напорно вежбање. Покрај вкусната верзија на изотоничен портокал, додаден е женшен за одржување на добра физичка и ментална кондиција.


Активни компонентии во : 31,5 g (1 порција)
глукоза 26,3 g
натриум 350 mg
калиум 300 mg / 15%*
хлорид 120 mg / 15%*
калциум 120 mg / 15%*
магнезиум 60 mg / 16%*
тиамин 0,165 mg / 15%*
рибофлавин 0,21 mg / 15%*
ниацин 2,4 mg / 15%*
пантотенска киселина 0,9 mg / 15%*
витамин Б6 0,21 µg/ 15%*
биотин 7,5 / µg15%*
фолна киселина 30 /15%*
витамин Б12 0,375µg /%*
естракт од гуарана 100mg
од кој кофеин 22mg

 


Пакување: 700g

Препорачана дневна доза: една порција од 31,5 g (2 мерилки) растворени во шејкер со 700ml вода. Се употребува пред, за време на (секои 15 мин.) и после физички напор (околку 200ml).

Количина во едно пакување:  22 порции


Состав: глукоза, регулатори на киселост: лимонска киселина, натриум цитрат, калиум цитрат, калиумови соли на орофосфорна киселина, калиум хлорид, магнезиум карбонат, засладувачи: ацесуфлам К, естракт од гуарана семе, ароми, витамини (тиамин мононитрат, рибофлавин, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, Д-биотин, птеролмоноглутаминска киселина, цианокобаламид), бои: кинолин жолта, светло жолта. Кинолин жолта и светло жолта може да предизвикаат негативно влијание кај децата и да го привлечат нивното внимание.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
456 ден.570 ден.
456 ден.570 ден.
-10%
Цинк
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Ацерола
710 ден.
710 ден.
-10%
Спирулина
460 ден.510 ден.
460 ден.510 ден.
Мелатонин
580 ден.
580 ден.
SFD Изотоник   ИЗОТОНИК Додаток во исхраната во прав за приготвување пијалак. Содржи комплекс на витамини и минерали, како и естракт од гуарана. Калциум, биотин, тиамин, рибофлавин и битамин Б12 придонесуваат за одржување на правилен метаболизам. магнезиумот, ниацинот, фолната киселина, пантотенската киселина и витаминот Б6 помагаат да се намали чуството на замор и исцрпеност, додека калиумот помага во пр.. Category: Product #: SFD-014 Regular price: 624 ден. 780
624
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2024. UKION SHOPS