Најново
Мака
660 ден.
660 ден.
-26%
Л-глутамин
888 ден.1.200 ден.
888 ден.1.200 ден.
-25%
Амино комплекс
1.118 ден.1.490 ден.
1.118 ден.1.490 ден.
Амино комплекс
  • Амино комплекс

Амино комплекс

1.118 ден.1.490 ден.
Шифра на производ: SFD-022
Достапност: На залиха
Количина:

Амино комплекс напредна формула на амино киселини

Содржи 80% протеин – концентрат од сурутка. Протеинот продонесува за зголемување на мускулната маса и го поддржува нејзиното одржување.

 


 

Активни компоненти во: 

1 таблета/1250 мг

 

 

                                                      3 таблети/ 3750 мг

Амино киселини по порција

    3 таблети

Л-глутаминска киселина      501 мг
Л-леуцин      294 мг
Л-аспарагинска киселина      294 мг
Л-лизин      267 мг
Л-треонин     195 мг
Л-пролин     183 мг
Л-валин     165 мг
Л-изолеуцин     162 мг
Л-аланин     141 мг
Л-серин     141 мг
Л-аргинин       75 мг
Л-фенилаланин       87 мг
Л-тирозин       84 мг
Гистин       48 мг
Л-метионин       57 мг
Глицин       51 мг
Хистидин       51 мг
Л-триптофан       42 мг

Овој производ е наменет за физички активни луѓе над 18 години. Да не се користи доколку сте алергични на некоја од состојките. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не може да се користи како замена за разновидна исхрана. Се препорачува здрав начин на живот и балансирана исхрана. Секогаш затварајте го пакувањето по употреба.

Препорачана доза: 3 таблети дневно, со 250 мл вода

Состав: концентрат - протеин од сурутка 80%, (од млеко), полнитети: микрокристалин целулоза, врзувачки агенси: калциум фосфат, средства против згрудчување: магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид. Може да содржи остатоци од: житарици вклучувајќи  глутен, соја, млеко, јајца.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Избрани производи
-20%
Омега 3
416 ден.520 ден.
416 ден.520 ден.
Цинк
460 ден.
460 ден.
-20%
Ацерола
516 ден.645 ден.
516 ден.645 ден.
-20%
Бакопа Мониера
640 ден.800 ден.
640 ден.800 ден.
-20%
Спирулина
368 ден.460 ден.
368 ден.460 ден.
-20%
Мелатонин
424 ден.530 ден.
424 ден.530 ден.
Амино комплекс Амино комплекс напредна формула на амино киселини Содржи 80% протеин – концентрат од сурутка. Протеинот продонесува за зголемување на мускулната маса и го поддржува нејзиното одржување.     Активни компоненти во:  1 таблета/1250 мг                                                           3 таблети/ 3750 мг .. Category: Product #: SFD-022 Regular price: 1.118 ден. 1.490
1.118
Available from: Kupi Vitamini

За нас

Купи ВИТАМИНИ е Е-Продавница за продажба на витамини, минерали и суплементи во исхраната.

Производите кои се предмет на понуда се со потекло од Европската унија.

Контакт

  • +389 2 55 129 66
  • info@kupivitamini.mk

Facebook

Kupi Vitamini © 2023. UKION SHOPS